Jdi na obsah Jdi na menu
 


                        Agility

Protože s Endýskem chodíme na agility, napadlo mě, říct i ostatním pejskům, že je to super a že i oni by to mohli vyzkoušet. Endy se na hřiště vždycky moc těší, a užívá si to tam! Nebojte se i vy vzít svoje pejsky. Je to perfektní způsob jak vyrazit s pejskem do přírody a udělat mu radost! Tady jsou nějaké infošky :)

Agility

Kolem roku 1978 v Anglii vznikl pro psy sport zvaný agility. Jeden zdroj uvádí, že agility prý vzniklo jako zábava pro voříšky, co nemůžou chodit na výstavy, druhý ale tvrdí pravý opak - že agility se poprvé objevilo jako zpestření přestávky při světoznámé Cruftově výstavě. Dnes agility běhají voříšci i čistokrevní psi a spolu s lidé všech věkových kategorií. Agility je sport, který může dělat téměř každý. Stačí zdravý pes a ochota trochu se pohybovat a hlavně pak trpělivost, protože žádný učený z nebe nespadl.

Překážky

Překážky nesmí být pro psa nebezpečné a musí odpovídat popisům a mírám daným Řádem agility ČR, který vychází z Reglementu agility FCI. Není nutné do parkuru zařazovat všechny druhy překážek.

FCI a KA ČR uznané překážky jsou:

·   skokové překážky

·          zeď, viadukt

·                stůl

· kladina

·         šikmá stěna

·         slalom

·         pevný tunel

·         látkový tunel

·        kruh

· skok daleký

·        houpačka